Pratik Yemek Tarifi | Damak Zevkine Uygun Yemek Tarifi Sitesi

Zeytinin Bilinmeyen Mucizesi: Oleuropein

Ana Sayfa » Pratik Bilgiler » Zeytinin Bilinmeyen Mucizesi: Oleuropein
Zeytinin Bilinmeyen Mucizesi: Oleuropein

0 Kişinin Defterine Ekli

1590 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Kahvaltıların vazgeçilmezi zeytin ile ilgili bilinmeyen bir gerçek daha su yüzüne çıktı. Zeytin içerdiği “Oleuropein” maddesi ile uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını bünyesinde barındırıyor. Sağlıklı ve uzun yaşamın destekçisi olan oleuropein maddesi aynı zamanda kanserin de baş düşmanı.

İçerisinde A, D, E, K vitaminleri bulunan, pek çok rahatsızlığa şifa olan zeytinin bünyesindeki “oleuropein” maddesinin kansere karşı koruyucu özelliği bulunuyor. Oleuropeinin hücre yenileme, beyin ve kemik gelişimini destekleme özelliklerinin yanı sıra kanser ilacı yapımında da kullanıldığını belirten Zertum uzmanları, gelişmiş ülkelerin bu özel maddeden kanseri önleyici ilaç ürettiğini ifade ediyorlar.

“Zeytinin Tüm Mucizelerinden Yararlanmak İçin Doğal Zeytin Tüketmeli”

Uzmanlar, çağdaş üretim teknolojileri kullanılırken zeytine acımtırak meyvemsi tadını veren oleuropein maddesinin örselendiğini ve içerisindeki vitaminlerin zedelendiğini belirtiyor.

Zeytinin sağlık sırrın acımtrak tadında olduğunu belirten uzmanlar,  doğal zeytinin suya atıldığında renginin açılmaması, suyun saydamlığını bozmaması, zamanında hasat edildiğinin göstergesi olarak çekirdeğinden kolay ayrılması ve sadece kendi öz yağı ile korunması gerektiğini dile getiriyorlar.

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan tarifler

02Süt Dilimi

Süt DilimiŞermin

03Anne Köftesi

Anne KöftesiŞermin

...

Tüm Hakları Saklıdır - 2023