Pratik Yemek Tarifi | Damak Zevkine Uygun Yemek Tarifi Sitesi

Migrenin İlaçsız Tek Kurtuluşu

Ana Sayfa » Kadınca » Migrenin İlaçsız Tek Kurtuluşu
Migrenin İlaçsız Tek Kurtuluşu

0 Kişinin Defterine Ekli

3203 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Dünyada bilinen en eski hastalıklardan migren her 100 kişiden 16’sını etkiliyor. Toplum sağlığı açısından hayat kalitesini düşüren en önemli hastalık olan migren en çok titiz insanları vuruyor.

Halk arasında yarım baş ağrısı diye de bilinen ve soğuk bir terleme ile birlikte gelip, başın ve yüzün yarısını kaplayan migren, takıntılı ve mükemmeliyetçi kişiliklerde daha sık görülüyor.

Karanlık ağrılara ilaç gibi geliyor!

Ağrıların, bazen dayanılmayacak kadar şiddetli olabileceğine dikkat çeken uzmanlar “Migren atakları birkaç dakika sürebileceği gibi saatlerce, hatta günlerce devam eder. Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi de olabilir, belirli bir neden olmadan da görülebilir” diyor.

Migren hastalığının daha çok kadınlarda görüldüğüne dikkat çeken uzmanlar “Kadınlar daha mükemmeliyetçi ve titiz. Bu nedenle migreni daha şiddetli yaşıyorlar. Başın yarısında zonklamalar, bulantı ve bazen kusma görülür. Gözünün önünde siyah benekler, bulanık lekeler uçuşur. Bazı kimseler, konuşmakta da zorluk çekerler.

Ağrı geldiği zaman, karanlık bir odada sırt üstü yatmak oldukça etkilidir. Ayrıca, hazımsızlığı önlemek, haftada iki kere ılık banyo yapmak, sebze yemek ve kahve, çay, sigara, içki, gibi zararlı şeyleri terk etmek gerekir” uyarısında bulunuyor.

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan tarifler

02Süt Dilimi

Süt DilimiŞermin

03Anne Köftesi

Anne KöftesiŞermin

...

Tüm Hakları Saklıdır - 2023