Pratik Yemek Tarifi | Damak Zevkine Uygun Yemek Tarifi Sitesi

Yüksek Miktarda Şeker İçeren Besinler

Ana Sayfa » Pratik Bilgiler » Yüksek Miktarda Şeker İçeren Besinler
Yüksek Miktarda Şeker İçeren Besinler

0 Kişinin Defterine Ekli

2962 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Yediklerinize çok dikkat etseniz de, farkında olmadan tükettiğiniz “sağlıklı görünen” yiyecekler yüzünden kilo alıyor olabilirsiniz. Örneğin, kuru meyveler ve kahvaltılık gevrekler gibi sıklıkla tüketilen yiyecekler, içerdikleri yüksek şeker oranlarıyla diyeti bozmaya ve kilo alımını hızlandırmaya yardımcı oluyor. İşte, diğer şeker deposu besinler…

meyveliyogurt2 50

Meyveli yoğurt

Meyveli yoğurtlar, sağlıklı gibi görünseler de, aslında yüksek miktarda şeker içeren yiyeceklerdir. Bir küçük porsiyon meyveli yoğurtta yaklaşık olarak 19 gram şeker bulunur. Meyveli yoğurt yemek istediğinizde, katkısız yoğurdun içine taze mevsim meyveleri ekleyerek tüketebilirsiniz.

kurumeyve3 50

Kuru meyve

Kuru meyveler, en masum görünen sağlıklı atıştırmalıklardan biri. Ancak, kuru meyveler, tazelere oranla daha çok şeker içeriyor. Bir porsiyon kuru meyvede yaklaşık olarak 24 gram şeker bulunuyor. Bu sebeple kuru meyvelerin sınırlı sayıda tüketilmesini öneriliyor.

kahvaltilikgevrek 450

Kahvaltılık gevrekler

Özellikle diyet yapılan dönemlerde az kalorili diye düşünülerek tüketilen kahvaltılık gevrekler, aslında gizli bir şeker deposu. Bir porsiyon kahvaltılık gevrekte yaklaşık olarak 5-6 gram şeker bulunuyor. Vücudunuza şeker alımını azaltmak ve kahvaltıları daha sağlıklı hale getirmek istiyorsanız, tam tahıllı yulafı taze meyve ve sütle karıştırarak tüketebilirsiniz.

granolabar4 50

Granola barlar

Ara öğünlerde, sağlıklı olduğunu düşünerek tükettiğimiz granola barlar (yulaflı ve meyveli barlar), hiç de sanıldıkları gibi değil. Granolaların bir porsiyonunda yaklaşık olarak 12 gram şeker bulunuyor. 

kaynak: Mynet

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Çok YorumlananlarSitemizde en çok yorum alan tarifler

02Süt Dilimi

Süt DilimiŞermin

03Anne Köftesi

Anne KöftesiŞermin

...

Tüm Hakları Saklıdır - 2023