Sirke İle Zayıflayın

Sirke İle Zayıflayın
17 Nisan 2015
4.451 okunma

Yaza sayılı günler kala kadınların en büyük sorunlarından kilo sorununa sirke ile çözüm geldi. Diyetisyen Hale Taşgın, sirkenin faydaları ve zayıflamak için nasıl kullanılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.


Şok zayıflama diyetlerine başvurmayın!

Diyetisyen Hale Taşgın, sirkenin faydaları ve zayıflamak için nasıl kullanılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu. Yazın kendini hissettirmeye başladı şu günlerde özellikle kadınlar şok diyetlere başvurmaya başladı. Zayıflamak için takviye ürünler kullananların yanı sıra sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazla. Sirkenin zayıflatıp zayıflatmadığı ise bugün diyet yapan herkes tarafından merak edilen konuların başında geliyor.

 

sirke

Sadece elma sirkesi değil…

Üzüm ve elma sirkesi obez olan deneklerde ciddi oranda kilo kaybı sağladı. Sadece elma sirkesi değil, üzüm ve balzamik sirke de faydalı. Üzüm sirkesi, gönüllü insan denekleri arasında yapılan bir araştırmada baş tacı edildi ve yine elma sirkesi gibi obez olan deneklerde ciddi oranda kilo kaybı yaşandığı tespit edildi. Balzamik sirke ise enteresan bir tada sahip olmasından ve tadının zeytinyağına çok benzerlik göstermesinden ötürü, yağ dökmeden saltalarda kullanılabiliyor. Ekstradan yağ dökmediğiniz için daha az kalori alıyorsunuz ve balzamik sirke de diğer sirkeler gibi kandaki yağ seviyelerini ciddi oranda düşürüyor. Her üçü de zayıflamak amaçlı kullanılabilir.

Sirkeyi zayıflamak için kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Sirke aslında sayısız faydası olan ve kimyasal adıyla asetik asit olarak geçen bir türevdir. Sirke zayıflamaya dolaylı da olsa etki eder fakat çok dikkatli bir şekilde uygulanması gerekir. Sirkenin kansızlığa iyi geldiği, göz ve iltihaplanmalara karşı fayda sağladığını biliyoruz. Hatta sirke ve zayıflama konusu gündeme gelmeden evvel hepimiz sirkeyi farklı şekillerde kullandık, özellikle içerisindeki antibakteriyel temizleyici özelliğinden ötürü yeşillerin ve sebzelerin temizliğinde kullandık. Şimdi zayıflama açısından baktığımızda ise birden fazla sirke çeşidi olmasına karşın ilk olarak elma sirkesini en fazla kullanıyoruz çünkü son yıllarda yapılan bir araştırma sonucuna göre, elma sirkesinin, trigliserit ve LDL kolesterol düzeylerinde azalma sağladığını ve kandaki yağlanma seviyelerini düşürdüğü saptamıştır.

Sirke oldukça fazla faydası ve zayıflamaya yardımcı bir besin olmasına rağmen, özellikle mide ve bağırsak sorunu olan kimseler tarafından kullanılmamalı. Direkt bardağa koyarak tüketmek yerine salata ve yemeklerin içine katarak tüketilmesi en doğru olanıdır. Bu sayede tiksinmez, bedeninize zarar vermez ve doygunluğa da ulaşırsınız.

Kaynak: mynet.com

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap